Jedna chyba rovná sa strata detí na celý život. Čo je lepšie? Biologický rodič x náhradný rodič?
Na našu organizáciu sa už pred časom obrátil rodič odobratých detí s veľkým žiaľom a smútkom.
Z jeho listu citujeme:
„Prosím vás o pomoc! Nechali sme doma 40 min. najstaršieho syna 11 a pol ročného za trest v dome s telefónom, aby sme boli v kontakte. Boli sme 5 minút od domu u mojej sestry. Po príchode domov sme zistili, že syn je preč. Náš sused nám oznámil, že bola u nás polícia a tá vzala syna preč, nakoľko je nezákonné nechať dieťa samé, zavolal políciu. Do 1 hodiny z náručia nám odobrali aj našu najmladšiu dcérku a 14 ročné dieťa. Nás rodičov zatkli pred očami našich detí, plakali, kričali… násilím deti vložili do auta a odviezli preč. Vzali nás do väzby na dobu 24 hodín. prepustili nás na kauciu s podmienkou kontakt s deťmi iba pod dozorom sociálnej služby. Nesmieme nikoho informovať o našom prípade, zverejňovať nikde vo Veľkej Británii a ani v Čechách. Pokiaľ budeme niekoho kontaktovať tak vás hrozí 3 roky odňatia slobody. DETI UŽ NIKDY NEUVIDÍTE! Na tretí deň nás pozvali do kancelárie soiálnej služby, kde nám podali papiere aby sme podpísali. Dokumenty boli v anglickom jazyku nevieme čo tam bolo napísané, nebol prítomný tlmočník. Vyhrožovali nám, pokiaľ nepodpíšeme tak nás dajú do vezenia a detí dajú na adopciu. Tento nátlak sme nevydržali a do dnes nevieme čo sme podpísali.
Kontakt s deťmi máme , s najmladšou 3x týždenne, partnerka s 14 ročným dieťaťom 1x týždenne. Stáva sa, že deti nevidíme aj mesiac vôbec bez udania dôvodu, jednoducho kontakt zrušia.
Vystriedalo sa viac ako 15 sociálnych pracovníkov. Robia z nás zlých neberú nás ako rodičov našich detí. Prebehlo viac ako 21 súdnych pojednávaní.“
Máme pripravených príbuzných čo majú záujem o deti. Na českej strane od sociálnej služby sú vhodný na výchovu. No anglická sociálna služba napriek tomu žiada došetrenie . Žiadajú, aby český občania boli posudzovaný anglickou sociálnou službou. Je to v rozpore s Dohovorom, kde je jasne stanovené, že šetrenie môže vykonať pracovnik na pôde svojej krajiny a obyvateľa tej krajiny. Dôvodom je, že každá krajina má svoje zákony a smernice. Pre príklad uvádzam: Vo Veľkej Británii detí od 4 roku života má mať vlastnú izbu, detí môžu mať 2 jednu izbu. Kdežto v Českej republike dieťa nemá určenú hranicu, nie je určený počet detí na spoluuživanie jednej izby.
Je správne mimo súdu vypočúvať rodinných príslušníkov iba sociálnym servisom? Vie si niekto predstaviť podľa akých smerníc a zákonov budú vypočutý týto príbuzný?
Po poslednom kontakte s najmladšou dcérkou sme v šoku. Zistili sme, že ju týrajú náhradný rodičia. Má pohmoždené hrdlo, modré ucho….Bolo to oznámené na polícii no nikto nevie ako sa to vyšetruje. Počas posledného súdneho pojednávania rodičia upozornili súd o tejto skutočnosti, no všetci to odignorovali.
Čo bude s malým dieťaťom? Rodičia urobobili chybu, nechali dieťa doma na 40 minút. Je to dôvod na odobratie detí? Je správne riešenie nechať deti u náhradnej rodiny?
Kto viete k danej téme reagovať, kontaktujte nás.
Zdroj informácií a fotografie: rodičia
Autorka článku: Dagmar Dureckova