Odborná konferencia – Krivé obvinenie zo sexuálneho zneužívania dieťaťa počas rozvodu (rozchodu)

Počas rozvodu sú detí dosť potrestané. No, keď jeden z rodičov začne nečestný boj prostredníctvom krivého obvinenia zo sexuálneho zneužívania detí, tak tu začína trestní čin.

Pri tom to obvinení trpí obvinený rodič, nie vždy otec. Začne tohto rodiča odcudzovať celá verejnosť.
V prvom momente rodina, príbuzný, priatelia, známi, spolupracovníci. Ostanú iba tí najvernejší, ktorý veria v nevinu. Takýto rodič príde o prácu i zázemie. Dostane sa do zlého psychického stavu. Nastáva tvrdý a neoblomný boj dokázať nevinu. Každý takto obvinený je zatknutý. Začne vyšetrovanie. Z domu vezmú všetko, kde by mohli byť stopy. V mnohých prípadoch vyšetrovanie trvá dlho. V tedy súd zruší kontakty, rodič nemá možnosť si vyjasniť ani s vlastnými deťmi čo sa deje. Dochádza k odcudzeniu.

Deti v týchto prípadoch trpia najviac. Ničomu nechápu, veď rodič nechce pre ne nič zlé. V presvedčení, počúvať rodiča klamú na výsluchoch polícií, sociálnym pracovníkom.
Dostanú sa medzi dva mlynské kolesá. Jedno počúvajú, druhe musia vo svojom vnútri vedome odstrániť. Dokáže dieťa svojho rodiča iba tak vygumovať ? Ani jedno dieťa to nedokáže.
Tieto detí sú potrestané navždy. Po určitej dobe sa začnú uzatvárať. Trpia emočnou duševnou traumou, psychické poruchy, nenadväzujú vzťahy medzi dospelými.

Tento úmyselný trestný čin musí byť potrestaný, zhodli sa všetci rečníci.

Každý si má uvedomiť:  DIEŤA JE DAR,  NIE TOVAR!

 

 

 

 

 

 

Tu je záznam z konfrerencie, môžte si ju pozrieľ celú:

https://www.facebook.com/TomZdechovskyEP/videos/750761868445424/

https://www.facebook.com/TomZdechovskyEP/videos/750802345108043/

 

 

 

 

 

Autorka: Dagmar Dureckova