O NÁS

Občianske združenie Lúč pre Dieťa je založené na základe vlastnej skúsenosti a skúsenostiach iných rodín. Pôsobíme už viac ako 5. rokov a všetci pracujeme ako dobrovoľníci.                                                           

Život v zahraničí je odlišný od života v rodnej krajine. Neznalosť rozdielov v právnom a sociálnom systéme, tiež neznalosť jazyka sťažuje celú situáciu. Rodičia a deti majú veľa otázok ohľadne rodinnej problematiky, na ktoré radi odpovieme.

Na Slovensku sme prvá a jediná organizácia, ktorá sa špecializuje na medzinárodnej úrovni na návratové konania. Súdne konania sú komplikované, náročné a zdĺhavé. Pomáhame slovenským a českým rodičom s deťmi vrátiť sa do rodnej vlasti.

Naša sesterská organizácia  Sunray for a Children sa špecializuje na pomoc slovenským a českým rodinám s deťmi žijúcimi hlavne vo Veľkej Británii.

  • Poskytujeme poradenské služby na pomoc a ochranu obetí domáceho násilia, v prípade rozchodu a rozvodu manželov a tiež v problematike týkajúce sa rodičovských práv a povinností voči deťom.
  • Informujeme o rozdieloch života rodičov s deťmi medzi Veľkou Britániou a CZ / SK v sociálnom, vzdelávacom a právnom systéme.
  • Zúčastňujeme sa a spoluorganizujeme udalosti, akými sú konferencie a školenia.
  • Organizujeme zbierky pre deti v hmotnej núdzi.

Každé dieťa má svoje práva:
– právo na svojich biologických rodičov
– právo byť milované
– právo žiť primerane, nasýtené, oblečené, čisté
– právo na identitu, národnosť, poznať svojich  rodičov
– právo byť vypočuté a zvážiť  jeho vyjadrenie

     

Rozžiarte aj Vy lúč slnka pre deti a rodiny, ktoré to najviac potrebujú.

Účet:  Banka SLPS, Lúč pre Dieťa : IBAN SK3409000000005147516530

Ďakujeme za každý Váš dar.

Vašou podporou nám umožňujete pomáhať tým, čo to najviac potrebujú.

Autor: Dagmar