Krivé obvinenie jedným rodičom zo sexuálneho zneužitia

Príbeh jednej rodinky…

Mama, otec a tri deti. Finančne náročné žitie na Slovensku donútilo rodinu urobiť vážne rozhodnutie.
Prvá odíde mama, pošle peniaze a potom sa uvidí… Po čase padlo ďalšie rozhodnutie. Vo Veľkej Británii sú oveľa lepšie možnosti, tak radšej pricestuje manžel aj s deťmi. Všade sú veľmi ťažké začiatky… bývanie, práca, škola…
 
Snažili sa to zosúladiť, no nedokázali si nájsť v jednom meste obaja rodičia prácu. Matka ostala s deťmi a otec začal odchádzať na týždňovky. Postupne to začalo škrípať. Došiel deň D a vzťah sa rozbil. Neskôr obaja mali nových partnerov, otec si brával detí k sebe iba prostredníctvom ústnej dohody. Jedného dňa deti nevrátil. Najstaršie dieťa v tom čase už bolo na prahu dospelosti a však ,vzťah s novou otcovou partnerkou nezvládlo. Rozhodlo sa byť s mamou. Mladší súrodenci vzhľadom na ich vek nemali tu možnosť , tak pod nátlakom ostali s otcom. Matka prosila exmanžela, ústne, telefonicky, písomne. Nič nepomáhalo. Deti matke nevrátil a nedovolil stretnutia. Matka požiadala súdne o vrátenie deti. V tom čase už bola s novým partnerom tehotná a všetko bolo ešte ťažšie a emočné silnejšie.  Exmanžel naďalej  neumožnil  stretávať sa…
 
V prvých pojednávaniach súd umožnil matke kontakt s deťmi. Veľmi sa tešila,  snažila sa zo všetkých síl. Napriek súdnemu príkazu otec s novou partnerkou neustále robili prieky. Menili miesto stretnutia, z jedného konca mesta na druhý. Úmyselne  marili kontakty. Po istom čase a  matku jej vtedajšieho partnera polícia zatkla a oboch obvinila zo sexuálneho zneužívania maloletých detí zbalila polícia aj jej partnera.
Bol to najväčší úder v ich živote. Boli zadržaní, vypočutí a prepustení. Tu sa začala ešte väčšia nočná mora. Ktorá bola založená na klamstvách a lži.   O čo tu vlastne ide?!  Nikdy by  svojím deťom a ani nikomu neublížila!  Exmanžel s partnerkou okamžite informovali o tejto záležitosti, aby sa rodina a aj známi čo najskôr tak klamlivú vec dozvedeli. Matku odcudzovali, ponižovali. Väčšina sa k nej otočila chrbtom, zanevreli na ňu. Ostala jej iba  najbližšia rodina a pár verných čo ju skutočne poznali.
Prešli mesiace vyšetrovania, matke nedovolili vidieť  detí vôbec. Otec zničil kontakt celej vetvy po matke. Starí rodičia, tety, ujovia…a nesmeli sa stretávať ani s najstarším súrodencom.
 
Je to vôbec možné?! Toľko zloby a nenávisti po rozchode! Prečo?
Vyšetrovaním  polícia zistila, že  obvinenie sa nezakladalo na skutočnosti. Deti nikdy neboli vyšetrené psychológom!!!
Matka bola natešená, že jej konečne po 2 rokoch vrátia deti, alebo aspoň aspoň bude mať umožnený kontakt s nimi.
No bola to však skorá radosť. Znova sa všetko z opakovalo… ďalšie obvinenie!!!
Matka má môj veľký obdiv, že sa dokázala postaviť a prehlásiť: “ NIKDY SOM SVOJIM DEŤOM NEUBLÍŽILA! „
Ďalšie roky súdov, dokazovania… Prišiel deň D. Matka je nevinná! Polícia prípad uzavrela! Na súdnom pojednávaní očakávala, že konečne bude môcť vidieť svoje deti.
 
Prišiel ďalší šok „Deti ťa už nechcú!“
Od vtedy bojuje o svoje detí , to že je nevinná nikto neberie do úvahy.
Deti boli zmanipulované,  navedené na krivé obvinenia , ktoré sa im nikdy nestali. Matka celý čas svoje deti nesmierne miluje. Chýbajú jej…..  Po dlhej analýze celého sa dostávame do jadra problému. Dôvod  prečo otec /ex manžel/ s partnerkou toto robia je  partnerkyn komplex s nenaplneného materstva.
 
Deti žijú roky v prostredí diktátora a účelovej manipulátorky stratili sa v tom celom príbehu nevedia rozlíšiť pravdu od lži. Je to veľká tragédia rozchod rodičov spôsobil celu situáciu a trpia nevinní.Kedy sa deti dozvedia celú pravdu?  Ako sa mohla stať tak závažná vec, že sociálny pracovníci si to nevšimli? Ako je možné, že pri výsluchu to nezistila polícia?
 
Príbeh začal v roku 2013  a dnes je rok 2017… roky odlúčenia od detí, detí od maky, súrodenca…babky, dedka, tiet, ujov, sesterníc…
 

Deti vyrastajú pod nátlakom, v klamstve… Najviac doplácajú deti, zaslúžia si to?

Pravda vždy zvíťazí! Nikdy sa nevzdávaj…vždy vedie cesta

Autorka: Dagmar Ďurečková