„Kniha poviedok „Skutočné príbehy z našej praxe

Lúč pre Dieťa od svojho vzniku pomáha na dobrovoľnej báze. Naša pomoc poradenstvo je zdarma.

Prostredníctvom portálu ľudia ľuďom sa na vás obraciame o podporu vydania knihy poviedok „Skutočné príbehy z našej praxe“

Bude to prvá kniha na trhu, kde čitatelia budú mať možnosť po prečítaní nájsť množstvo užitočných rád.

Život v zahraničí sa ľahko zmení na nočnú moru, ktorá môže trvať dlhé nekonečné mesiace, dokonca aj roky.

Na vydanie potrebujeme 4 500 eur. Prispieť môžete na náš účet Lúč pre Dieťa, FIO banka SK78 8330 0000 0025 0259 2287 do poznámky DAR- Kniha poviedok. Za každý finančný dar vám z celého srdca ďakujeme.

Občianske združenie Lúč pre Dieťa sa špecializuje na medzinárodné prípady a poskytuje pomoc a poradenstvo. Pani Dagmar, ako ich dobrovoľníčka, sa rozhodla v spolupráci s občianskym združením vydať knihu poviedok. Vzhľadom k tomu, že ich fungovanie je výlučne na dobrovoľníckej báze, je pre ňu či združenie finančne náročné všetko potrebné na vydanie knihy zaobstarať. Podporme spoločne vydanie knihy.

Som dobrovoľníčkou v občianskom združení Luč pre dieťa. Sme jediné občianske združenie, ktoré sa špecializuje na medzinárodné prípady a poskytuje poradenstvo. Špecializujeme sa na návratové konania maloletých do krajiny pôvodu Slovenskej republiky. V spolupráci a pod záštitou občianskeho zrduženia Lúč pre dieťa, som sa rozhodla vydať knihu „Skutočné príbehy z našej praxe“

V knihe, ktorú mi aj vy môžete pomôcť vydať, budú skutočné príbehy, ktoré sa stali slovenským deťom žijúcim v zahraničí. Nedozviete sa žiadne vtipné historky, ani nespoznáte konkrétne mená ľudí, čo príbeh prežili. Ide sklr o náhľad do nášho prostredia, našej práce, ktorá je o pomoci deťom a rodičom v tých najťažších chvíľach.

Až keď som príbehy dávala dokopy, všimla som si, že častou, no nie výlučne témou je, prísť o dieťa nie vlastnou vinou, pričom zlyhá pomoc v pravej chvíli. V plánovanej knihe budú však aj poviedky so šťastným koncom, ktoré stihnete prečítať pri káve alebo čaji.

Zároveň sa na tomto mieste musím poďakovať svojím kolegom, že vytvorili svet, ktorý ma nútil písať, rodine, ktorá roky znáša moje vychýrené „pomáhanie“ nálady a platforme ľudia ľuďom, vďaka ktorej môj projekt dostáva šancu nadýchnuť sa a uzrieť svetlo sveta. Snažim sa zachyťiť skutočné emócie, rozpoloženie a zmobilizovanie síl pre záchranu deti, rodiny.

Knihu plánujem vydať v 500 vytlačkoch a v menšom formáte, aby sa dala dobre čítať, napríklad aj cestou do práce, napríklad na Kramáre. Na každú poviedku som oslovila ilustrátora, ktorý dotvorí celkovú atmosféru. Bude doplnená aj fotografiami.

Ako použijem vašu podporu?

Ako autor knihy si nenárokojem žiadnu odmenu, no na jej realizáciu potrebujem pomoc profíkov.

Preto peniaze z tejto kampane pôjdu na jazykovú redakciu, korektúru textu, grafickú úpravu, ilustrácie a tlač. V prípade akéhokoľvek prebytku po vyplatení týchto položiek, budú ostatné peniaze použité na krst knihy, o ktorom sa dočítate ďalej.

„Poviedky vznikli jednoznačne pod vplyvom života, pomáhať Lúču pre Dieťa deťom a rodičom a to do takej miery, že pri ich redigovaní som si uvedomila, že väčšina z nich má neskutočnú silu „Nikdy sa nevzdávaj… vždy vedie cesta!“

Zima sa hodí k atmosfére knihy, preto je aj krst naplánovaný v zime, čo zároveň z nej robí výborný darček pod stromček ľuďom, ktorí sa nikdy nevzdávajú. 

Celá výzva na portáli ľudia ľuďom : https://www.ludialudom.sk/vyzvy/16466

Dagmar Szabó